Vinný lístek

Pijeme jak duhy
paperclip

Bílá vína - moravská oblast

0,75 Veltlínské zelené - jakostní 195,-

(Vinné sklepy Valtice) Jemné víno s ovocnou vůní, žlutozelenou barvou a svěží kyselinkou. Má lahodnou kořenitě mandlovou chuť. Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, sýrům, ale i k smaženým pokrmům.

0,75 Tramín červený - jakostní 220,-

(Vinné sklepy Valtice) Vůně ušlechtilá jemně květinová s ovocnými tóny, připomínající jižní ovoce. V chuti, plné, extraktivní, které vhodně doplňují harmonické kyseliny.

0,75 Rulandské šedé pozdní sběr 368,-

(Harmonia Vini) Víno jantarově žluté barvy s vůní zralých hrušek a sena, v chuti jemné tóny pražených mandlí. Šťavnaté, suché, vytrvalé. Vhodné k paštikám, drůbežím a krůtím galantinám, pečenému masu, k vepřové, k drůbeži, ke králíku.

0,75 Sauvignon kabinet 367,-

(Vinselekt Michlovský) Vyzývavé aroma černého rybízu, angreštu a květu bezu je v chuti doplněno tóny žlutého jádrového a tropického ovoce s impozantní dochutí lučního medu.

0,75 Chardonnay pozdní sběr 379,-

(Vinařství Vl. Tetur V. Bílovice) Svěží, příjemné víno s vůní tropického ovoce a zeleného melounu, Chuť lískového oříšku je zdůrazněna dobrým vztahem mezi zbytkovým cukrem a svěží kyselinou. Doporučujeme k mořským plodům, méně tučným mořským rybám i ke grilované drůbeži, polosladké.

0,75 Pálava pozdní sběr 480,-

(Vinařství Přítluky) Ve vůni se projeví banánové, citrusové a muškátové tóny. Chuť je medová, harmonická, středně plná, s lehkou kyselinkou na konci. Toto víno může být dobrým průvodcem celého večera , velmi se líbí ženám, polosladké.

Rozlévaná vína bílá

0,2 Chardonnay 54,-

0,2 Sauvignon 54,-

Červená vína - moravská oblast

0,75 Modrý portugal jakostní 235,-

(Vinné sklepy Valtice) Víno světle granátové barvy s jemnými odstíny do cihlově červené. Ovocná vůně lesního ovoce, v chuti přechází do tónů sušených švestek. Naše doporučení směřuje k tmavému masu, pizze a těstovinám.

0,75 Dornfelder pozdní sběr 385,-

(Vinařství M.Spěvák Velké Bílovice) Už na první pohled víno zaujme intenzivní tmavě granátovou barvou s fialovými až černými odlesky.Vůně připomíná směs lesního ovoce a datlí s nádechem čokolády.Toto silné víno doporučujeme ke gurmánským úpravám hovězího masa a zvěřiny.

0,75 Zweigeltrebe pozdní sběr 385,-

(Vinařství Velkobílovická vína) Odrůda vyšlechtěná ze Svatovavřineckého a Frankovky. Středně temně červené víno velmi příjemné harmonie s jemnou tříslovinkou a ovocnými tóny. Je vhodným společníkem k jemně kořeněným masům, k bažantovi, biftekům, těstovinám, ale i k tvrdým sýrům.

0,75 Regentské cuvée pozdní sběr 357,-

(Vinařství Kovacs Novosedly) Červené víno tak trochu jinak. Barva je velmi intenzivní, tmavá, se zajímavou fialkovou jiskrou. Vůně je intenzivní, plná. Nabízí drobné modré lesní plody, borůvky a ostružiny. Navíc k tomu povidla, marmeláda, čokoláda, mineralita, kořeněnost. Chuť je výrazná, s příjemnou sladkou tříslovinou, povidly a marmeládou. Zanechává dlouhý vjem a pocit v ústech. Přejeme Vám mnoho úspěchů při studiu tohoto vína a berte na zřetel, že do každého vína se musíme propít...

Itálie

0,75 Syrah Sicilia Cantine Rasore  Corte Dorata 390,-

(Itálie) Temné víno Syrah pochází ze Sicílie. Toto víno je přehlídkou černého ovoce ze všech zemí, které jsou téměř neustále zalité sluncem. Jeho chuť připomíná tmavou čokoládu doprovázenou akcenty pražené kávy a tabáku. Má příchuť třešňové peckoviny a skořice. Má komplexní a charakteristickou chuť, která Vám zůstane dlouho v paměti, suché.

Sekty

0,75 Bohemia Sekt Demi sec 350,-

0,75 Bohemia Regia Brut 350,-

Rozlévaná vína červená

0,2 Tempranillo 54,-

0,2 Modrý Portugal 54,-